مدیریت برند

ساخت برند رهبری برای سازمان‌ها

برند رهبری

ساخت برند رهبری به تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی که سازمان‌ها برای بازاریابی یک محصول یا خدمات استفاده می‌کنند، اشاره دارد. معمولاً برند رهبری، مربوط به کالا یا خدمات پرفروشی‌ست که  یک بخش خاص از بازار را شامل می شود. یک برند قدرتمند یک شاخص مهم استراتژیک و مالی برای سلامتی هر سازمان است و باعث متمایز شدن شما از سایر همکاران در حرفه مربوط می‌شود.

ساخت برند رهبری وسیله ای جهت پیشرفت مدیران با مجموعه‌ای از استعدادهای خاص و منحصر به فرد در جهت تحقق انتظارات مشتریان و سرمایه گذاران است. شرکتی با یک برند، این باور را القا می‌کند که کارمندان و مدیران به طور مداوم به توسعه شرکت کمک می‌کنند در واقع  این امرهویت و تمایز شما به عنوان یک رهبر موفق نشان می دهد.

برند رهبری کسب وکارتان را ارزشمند می‌سازد و باعث می شود تا همه افراد با نفوذ و معتبر با شما و اعتبار شما آشنا شوند. علاوه بر این با اعتماد بیشتری که  در تجارت و صنعت جلب می‌کنید، راحت‌تر می‌توانید مسوولیت وظایف و پروژه‌های بزرگتر را به عهده بگیرید و زمان و انرژی خود را روی فعالیت‌های مهمتر بگذارید.

مشخصات برند رهبری چیست؟

ساخت برند‌های رهبری می‌تواند بی‌نظیر و مهیج باشد. این برندها وفاداری مشتری را بر می‌انگیزانند و به کسب وکارها اجازه می‌دهند تا قیمت‌های بالاتری نسبت به رقبای خود اعلام کند. شرکت هایی که این برندهارا دارند، برای تقویت موقعیت خود با شرکای تجاری مذاکره می‌کنند و اقدامات لازم را برای جذب آسان‌تر و حفظ کارمندان با استعداد انجام می‌دهند. ساخت برند رهبری تجاری، راهبردهای روشنی برای رشد آینده در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. سال‌ها ممکن است طول بکشد تا یک سازمان بتواند یک برند قدرتمند برای پیشی گرفتن از رقبا ایجاد کند.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه مناسب‌ترین و جذاب‌ترین نام را برای برند خود انتخاب کنیم؟

تصویری از کلمه برند و آدمک‌ها

هویت برند رهبری

هویت یک برند به عناصر بصری‌اش اشاره دارد که آن را شناسایی کرده و در ذهن مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. هویت برند جنبه اساسی برند است. بدون یک هویت قدرتمند، هیچ برندی نمی‌تواند یک رهبر پیشرو در بازار خود باشد. هویت برند با پیامی که یک محصول یا خدمات به مصرف کننده القا می‌کند، شکل می‌گیرد. این پیام باید سازگار باشد و پیوند اعتماد را با مخاطبان خود ایجاد کند. این انسجام برای حفظ هویت یک برند ضروری است. برای مثال اگر از افراد در خیابان سؤال کنید، وقتی به یک M زرد فکر می‌کنند چه چیزی به ذهنشان خطور می‌کند، به احتمال زیاد پاسخشان مک دونالد است.

چهار قدم برای ساخت برند رهبری

  1. در سال آینده به چه نتایجی می خواهید برسید؟

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که از خود بپرسید: « در 12 ماه آیند ، نتایج عمده‌ای که می‌خواهم در محل کار ارائه دهم چیست؟»

  1. برای چه چیزی آرزو دارید که شناخته شوید؟ موضوع فعالیت و محدوده کاری خود را از طریق برند نشان دهید.
  1. هویت خود را تعریف کنید. برای ساخت برند رهبری لازم است که هویت خود را در چند کلمه به ثبت برسانید که برای معرفی کسب و کار شما بسیار موثر است.

4- بیانیه برند رهبری خود را بسازید، سپس آن را تست کنید. برای این منظور، جاهای خالی را پر کنید:

« من می‌خواهم به عنوان ______________ شناخته شوم تا بتوانم __________ را تحویل دهم. »

نکاتی برای تبدیل شدن به یک برند رهبری

ساخت برند رهبری قدرتمند، با ایجاد شهرت دانش و ارزش، حاصل می‌شود. تبدیل شدن به یک رهبر برند در یک بخش از بازار نیاز به وقت و تلاش زیادی دارد. یکی از راه‌های رسیدن به یک برند بالات، شرکت در مجامع عمومی، کلاس ها، کارگاه ها و همایش ها ست. در آن جا می‌توانید به مخاطبان بگویید چه چیزی باعث می‌شود یک برند خاص این چنین بی نظیر و با ارزش باشد. اگر به شما یک استارتاپ جایزه یا لوح و تندیسی درکسب و کار داده می‌شود؛ باید این موضوع را از طریق بیانیه‌های مطبوعاتی به رسانه‌ها اعلام کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  اهمیت طراحی لوگو

داشتن جایگاه بالا در بخشی از بازار مزایای بسیاری برای یک سازمان دارد. قدرت یک برند رهبری این است که مردم آن‌قدر با آن آشنا هستند که وقتی نماد یا کلمه خاصی را می‌بینند، به طور خودکار به برند فکر می‌کنند. همچنین این بدان معناست که وقتی مشتری به دنبال یک محصول یا خدماتی خاص است، به طور خودکار به یک سازمان خاصی هم فکر می‌کند. ساخت برند رهبری به طور کلی، به انتخاب سریع‌تر مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

تصویر کارتونی از کلمه برند

از پنج اصل در ایجاد برند رهبری

  •  مدیران باید اصول اولیه رهبری را (مانند تنظیم استراتژی و استعداد ها) مد نظر قرار دهند.
  • دوم ، آن ها باید اطمینان حاصل کنند که انتظارات بالای مؤلفه های خارجی  از شرکت تامین خواهد شد.
  • سوم، باید کارمندان خود را مطابق آن دیدگاه های خارجی ارزیابی کنند.
  • چهارم، آنها باید در توسعه و پیشرفت رهبری مبتنی بر سرمایه گذاری تلاش کنند. این کار به مدیران کمک می کند مهارت های مورد نیاز برای برآورده کردن انتظارات مشتری و سرمایه گذار را در خود بسازند.
  • در اَخر آن ها باید موفقیت خود را در ساخت یک برند رهبری در دراز مدت ردیابی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن