برندسازی شخصیمدیریت برند

رازهای برندسازی موفق

برند سازی موفق

 

اگر یک شرکت بزرگ دارید و یا یک کسب و کار کوچک را اداره می‌کنید، می‌توانید برند تجاری خاص خود را داشته باشید. آیا رازهای برندسازی موفق را می دانید؟ نام تجاری شما روشی‌ست که در همان بازار، تجارتتان را از دیگران متمایز می‌کند. از رازهای برندسازی موفق آگاه شوید. مک دونالد و برگر‌کینگ هردو همبرگر می‌فروشند، اما برند مربوط، آن ها را از هم جدا می‌کند و شایستگی‌های نسبی خود را در مقایسه با دیگری به مصرف کنندگان منتقل می‌کند. البته، برندسازی فقط در شکل ظاهری کالا و خدمت نیست بلکه کیفیت خوب و رضایت مشتری از هر جهت برای کیفیت برندسازی مهم است.

برند شما مثل شاخصی‌ست که در یک اتاق مملو از جمعیت شما را به دیگران نشان می‌دهد.  برای اینکه محصول، خدمات یا شخص خود را به‌وسیله یک برندسازی موفق علامت‌گذاری کنید، باید نکاتی در ذهن داشته باشید که به شما کمک کند جنبه‌هایی از نحوه برقراری ارتباط را در نظر بگیرید. برندسازی در مورد ارتباطات و ارسال پیام‌های مناسب است. ایجاد اولین تصورات مناسب می‌تواند شروع گسترده ای از رقابت را برای شما رقم بزند. بعد از آن که رضایت ها را به دست آوردید؛ خود مشتریان با تبادل اطلاعات و  اشتراک‌گذاری خدمات مفیدتان، به برندسازی موفق و شهرتتان  کمک می‌کنند.

برند موفقتان را شکل دهید

 

برندسازی موفق دانستن و انجام همه کارهای لازم  در مورد ارتباطات و ارسال پیام های مناسب به مشتری ست. ایجاد اولین تصورات مناسب می تواند شروع گسترده ای ازبازار رقابت را برای شما رقم بزند.

این مقاله را هم بخوانید:  نوشتن گزارش روزانه از زبان اپرا وینفری

برای آشنایی با رازهای برندسازی موفق یک مثال می زنیم. به عنوان مثال، RayBan برند تجاری معروف و شناخته شده‌ای ست. به برند RayBan فکر کنید. خواندن آن بسیار ساده است، فقط حروف سفید با پس زمینه قرمز است، در حالیکه همه چیز را در مورد خود منتقل می‌کند. قلم جالبی دارد و تقریباً  شبیه امضاست. این لوگو بی‌نظیر و به یاد ماندنی است و جلوه ای ماندگار از خود به جا می‌گذارد.

 1. رنگ مهم است

یکی دیگر از رازهای برندسازی موفق رنگ بندی برند است. مطالعه جدیدی که توسط دبیرخانه نمایشگاه بین‌المللی رنگ سئول انجام شد، نشان داد که 92.6 درصد از مردم فکر می‌کنند که جنبه‌های بصری یک مارک مهمترین نکته است. هیچ عامل بصری از رنگ قدرتمندتر نیست. ما به این نتیجه رسیده‌ایم که رنگ‌های خاص  با عواطف خاص مرتبط می‌شوند تا جایی که تقریباً شبیه به زبان دوم عمل می‌کنند. رنگ قرمز، ماجراجویی و اطمینان را برمی انگیزد. بنفش یک رنگ سلطنتی، خردمند و خلاق است. سفید باعث می‌شود که ما به صلح، پاکی و بی‌گناهی فکر کنیم.

Whole Foods Market از رازهای برندسازی موفق آگاه بود. او رنگ سبز را برای نشان دادن طراوت استفاده کرد. کل بازار مواد غذایی، با استفاده از  رنگ سبز برای نشان دادن تازگی مواد غذایی خود استفاده می‌کنند. یا مثلا مک دونالد از رنگ قرمز برای برانگیخته کردن احساس گرسنگی و از رنگ زرد برای تقویت احساس خوشبختی کمک می‌گیرد.

چند مداد رنگی کنار کلمه برند

 1. با رسانه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید

رسانه‌های اجتماعی مکانی مناسب برای ایجاد و تداوم هویت برند شماست. از طریق این کانال‌ها می‌توانید در جهت برندسازی موفق گام بردارید. هرگز اهمیت رسانه‌های اجتماعی را ندیده نگیرید. اینکه شما برای مخاطب به طور کامل معرفی و مطرح شوید احتیاج به فضایی گروهی مانند رسانه‌های اجتماعی‌ست.

 1. برند را در دسترس قرار دهید

برند شما چقدر قابل دسترسی است و برای چه کسانی قابل دیدن است؟ در دسترس بودن برند یکی دیگر از رازهای برندسازی موفق به شمار می‌آید. اگر برندتان دیده نشود هیچ‌گاه فرصت لازم برای معرفی شدن را به دست نخواهید آورد.

 1. به برندتان شخصیت دهید

«تام فورد» تصمیم به ایجاد اولین برند لوکس واقعی قرن بیست و یکم  گرفت. او با ایجاد یک برند جالب و متفاوت  توجه به جزئیات و طراحی برتر را مهم جلوه داد. استفاده از رنگ مشکی در طرح‌های او باعث پختگی می‌شود و این احساس تجمل واحساس مردانه بودن را تقویت می‌کند.

 1. دستورالعمل‌های رازهای برندسازی موفق را مشخص کنید

 • تغییرات آرم

 • رنگ‌های مارک

 • برچسب‌ها

 • فونت و تایپوگرافی

 1. استمرار را حفظ کنید

وقتی شروع به نمایش برند جدید خود در وب سایت و رسانه‌های اجتماعی می‌کنید باید آن ها را ثابت نگه دارید. بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که شروع به استفاده از یک فونت متفاوت یا اضافه کردن رنگ های ثانویه کنید. به دستورالعمل های برند تجاری خود اعتماد کنید.

 1. یک سایت تبلیغاتی عالی را انتخاب کنید

شناساندن برند شما به مشتریان می‌تواند سخت و پیچیده باشد و کاری نیست که در یک روز بتوانید به تنهایی از عهده‌ی آن بر بیایید. هر جنبه ای از هویت نام برند تجاری شما، از لوگو گرفته تا نام وب سایتتان و حتی راهبردهای ارتباطی، مهم است. اطمینان حاصل کنید که وقتی هویت برند را می‌سازید، این کار را با دانش کامل از رقبا، مشتریان و مکان‌هایی که می خواهید در آینده به آنجا بروید، انجام می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  اهمیت طراحی لوگو

ساخت و ساز برندسازی موفق می‌تواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد و یا جذاب و هیجان انگیز به نظر بیاید. نکته اصلی همیشگی، برنامه‌ریزی است. بعدها تغییر مسیر دشوار است با تحقیق صحیح و ایده‌های واضح و شفاف در مورد شخصیت موجود در برندتان، می توان آن را به هویتی ثابت تبدیل کرد که مصرف‌کنندگان عاشق آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن