مشاوره شغلی و توسعه فردی

اداره کردن یک کسب و کار مستلزم مهارت و دانش در زمینه‌های مختلفی است. شما با توسعه مشاغل خود، تخصصتان را تقویت خواهید کرد. آشنایی با افرادی با تجربه جهت گرفتن مشاوره شغلی و یا مشاوره توسعه فردی باعث کمک به شما در یافتن اطلاعات برای موفقیت در کسب و کار خواهد بود.در مباحثی که بیشتر جنبه‌های اداره یک تجارت را در بر‌می گیرد و به شما در ایجاد دانش بیشتر کمک می‌کند، این مشاوران تخصص لازم را دارند. مدیران، در حالی که به طور معمول طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها را دارند، اما معمولا در بعضی تخصص‌ها تجربه‌ای ندارند. تغییرات مشاغل در شرایط اقتصادی مختلف یا سایر شرایط پیش بینی نشده، می‌تواند نیازهایی را ایجاد کند که با مهارت های مدیران و تجار، قابل تحقق نباشد.

 در صورت بروز این مسئله، به کارگیری یک مشاوره کسب و کار یا توسعه فردی مفید می تواند مهارت های لازم برای مقابله با اوضاع نامناسب را به شما آموزش دهد. همچنین باعث ایجاد یک دیدگاه عینی می‌شود که به تمرکز تیم کمک خواهد کرد. مشاوره رابطه ای است که در آن یک شخص خارجی، مهارت و دانش و تجربه خود را در اختیار یک شرکت قرار می دهد. نکته اصلی، اجرا پذیری مشاوره است؛ یعنی نتایج هر پروژه مشاوره باید قابل اجرا باشد.

ارتباط توسعه فردی و موفقیت شغلی

چرا بعضی انسان‌ها، پیروز عرصه‌های مختلف زندگی هستند و برخی مقهور آن؟ توسعه فردی مربوط به اختلافی‌ست که در راه موفقیت و پیروزی بین انسان‌ دیده می‌شود. مساله اساسی این است که به این باور برسیم تفاوت در پول و شانس نیست.  تفاوت در تفکر و توسعه آن است و به این بستگی دارد که عیار درونی انسان چقدر باشد، چقدر روی خودکار کرده باشد و توانمندی و عیار درونی را در خود بالا برده باشد. وقتی به این مرحله رسیدیم، حالا هر حرکت و تصمیم ما مساوی ثروت است و در دل هر شرایط سختی می‌توانیم یک اتفاق خوب را رقم بزنیم. می‌توانیم هم خود را بسازیم، هم جهان پیرامون را. پس همه عظمت جهان در ما خلاصه می‌شود.شاید برای بهتر پیش بردن این مساله نیاز باشد که از مشاوره رشد شخصی استفاده کنیم تا یاری رسان ما شود.

توسعه فردی در خود شناسی نهفته است. یعنی با باروری ذهن، می‌توانیم به رشد و موفقیتمان کمک کرده باشیم. حرکت در مسیرثروت آفرینی فقط به دست آوردن پول نیست بلکه والاتر به توانگری ذهنی و جسمی انسان توجه دارد. زیرا درون ما ضمیر باطنی است که می‌توان با کمک آن عملکرد خود را بالا برد وبرای پیروزی و بهروزی خود برنامه‌های والایی داشت. رشد شخصی مختص یک فرد خاص نیست. با هر مشکل جسمی یا روحی که دارید می‌توانید به موفقیت برسید. حتی اتفاقات ناخوشایند هم می‌تواند در فرکانس مثبت قرار گیرد تا از دل آن‌ها پیروزی را بیرون بکشید. اتفاقات بد دلیل بدبختی نیست. شاید آن اتفاق بد راهی برای پیروزی شما باشد و راه درست را بتوانید پیدا کنید. افرادی که فقر در تفکر دارند و نمی توانند ببینند که این جهان عرصه خود باوری و بهورزی ست. از خدا و توانایی خودشان، چیزهای ناچیز می‌خواهند. در حالیکه تفکر انسان، قدرت ساز است. این انسان‌ها در فقر ذهنی و مادی خواهند ماند و زندگی خواهند کرد.

در کسب و کار هم دقیقا همانطور است؛ مشاوران کسب و کار هم بر این باورند که قبل از هر چیز باید برای موفقیت در کار ذهنمان را توانگر بار بیاوریم. یعنی ضمن این که باید اندیشید در شرایط فعلی می‌توان این ریسک یا کار را انجام داد یا خیر؟ باید در کنار آن ذهن توانگر و ثروت آفرین داشته باشیم که به ما جسارت دهد تا بتوانیم در دل شرایط سخت ثروت آفرینی کنیم. برای رسیدن به رویاهایتان نیازمند آن هستید تا از مشاوره شغلی و همچنین شرکت در جلسات مشاوره توسعه فردی یا رشد شخصی بهره‌مند شوید.

 

مشاور شغلی و توسعه فردی کیست؟

اما در چند سال گذشته، رشد مداوم و آگاهی مردم نسبت به نیاز به توسعه رشد فردی و کسب و کار، افزایش یافته است. اکنون مردم از پوسته خود بیرون آمده‌اند و اهمیت آموزش دیدن توسط مربیان توسعه فردی در موفقیت کسب و کار و زندگی را درک می‌کنند. به طور کلی، مشاوران کسب و کار و توسعه فردی، بعضا مربیان زندگی نامیده می‌شوند، به منظور ارتقاء کیفیت زندگی مشتریان، خدمات مشاوره‌ای به آنها ارائه می‌دهند و وظیفه برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان خود را برای تحقق اهدافشان به عهده دارند. از آنجا که این مربیان، بیشتر وقت خود را صرف کار با مردم می‌کنند؛ ضروری است که در ارتباطات استثنایی خود مهربان و صبور باشند. همچنین کار آن‌ها باید بسیار سازمان یافته باشد، زیرا مرتباً جلسات آموزشی مشتریان را کنترل می‌کنند و باید سوابق مشتری را حفظ کنند.

 

چه زمانی به مشاوره شغلی نیازمندیم؟

تقریا در هر زمانی از مراحل پیشرفت کار بهتر است با مشاوران شغلی در ارتباط باشید. اما قطعا در هنگام شروع و راه‌اندازی یک کسب و کار جدید نیاز به تحلیل شرایط، مشاوره از نظر امکانات و چگونگی آغاز فعالیت، راهنمایی در مورد تخصیص بودجه و چگونگی طی کردن مسیر خود در راه موفقیت خواهید داشت. اگر هم در میانه راه هستید نیاز به شناخت بازار، مشتریان، رقبا و همکاران در همه جور شرایطی، چه شرایط سخت و چه بازار آرام دارید. مثلا دانستن اینکه چگونه در بازار سرد فروش داغ داشته باشید و از پس بحران‌ها برآیید، مهم است. اینجاست که باید برای مشاوره شغلی به فرد متخصصی رجوع کنید.

 

انتظارات شما از جلسات مشاوره شغلی چیست؟

مشاوران کسب و کار به سازمان‌هایی که انواع مختلفی از مشاغل را دارند در جهت رشد سود، شناسایی فرصت‌های جدید بازار، واکنش رقابتی و بهینه‌سازی فرآیندهای تولید کمک می‌کنند.

مشکلاتی که آنها حل می‌کنند بسیار گسترده است:

 • ارائه اطلاعات لازم
 • حل مشکلات، مسائل و چالش‌ها
 • فرصت‌های نهفته را کشف می‌کنند
 • تشخیص و تعریف مشکلات، موضوعات، چالش‌ها و فرصت‌ها
 • توصیه‌های مفید
 • پیاده‌سازی موفق طرح‌ها
 • اقدامات اصلاحی
 • یادگیری مشتری را تسهیل می‌کند
 • دائماً اثربخشی سازمانی را بهبود می‌بخشد
 • مشاوره و تبادل نظر بین افراد مختلف در کسب و کار شما
 •  

چرا سازمان با مشاوران شغلی همکاری می‌کند؟

این موارد نیاز متداول مدیران برای مشاوره است:

 • بررسی عینی راه‌های موفقیت
 • کمک گرفتن در شروع تغییرات
 • برنامه‌ریزی و به دست آوردن بودجه
 • کمک و راهنمایی در انتخاب پرسنل کلیدی
 • آموزش‌های کارمندان برای توسعه فردی و کسب و کار
 • حل اختلافات گوناگون شرکت
 • تحلیل بازار در دل شرایط سخت که چگونه فرصت‌ها را پیدا کنیم
 • کمک در اوضاع و تحولات اجتماعی و اقتصادی مختلف در جامعه.

مدیران و کارمندان هم نیاز به آموختن مهارت‌های خاص و دانش کافی دارند. همچنین آنها خواستار تجربه هستند و می‌خواهند در یک بازه زمانی مشخص به اهدافشان برسند. بنابراین اگر نیاز به پیشرفت را احساس می‌کنید در مرحله ای قرار دارید که باید از مشاوران حرفه ای برای مشاوره شغلی بهره‌مند. البته نقش مشاور رشد شخصی را هم دست‌کم نگیرید زیرا در جهت بالا بردن اعتماد به نفس و بهبود شرایط روحی‌تان تاثیرگذار است.

 

نقش مشاور شغلی چیست؟

یک مشاور شغل و کسب و کار با ارائه راهنمایی‌های مناسب، به بهبود عملکرد سازمان و تجارتتان کمک می‌کند.او می‌تواند در جهت بهبود سرمایه‌گذاری در سازمانتان یاری رسان باشدهمچنین وقتی مدیران فاقد منابع یا انگیزه کافی برای انجام امور داخلی سازمان باشند، مشاوران به نمایندگی از مشتری پروژه‌هایی را انجام خواهند داد. یک مشاور شغلی موفق قبل از هر چیز دانش گسترده‌ای در مورد بسیاری از جنبه‌های تجارت و نیروهای بازار دارد. کاندیدای ایده‌آل همچنین برای ارائه راه‌حل‌ها و توصیه هایی که سودآوری و کارآیی را افزایش می‌دهد، مهارت‌های بسیار خوبی در زمینه حل مسئله دارد. هدف این است که به موفقیت پایدار مشتری کمک کنیم تا بتوانیم اعتبار خود را در کنار مشتری خود گسترش دهیم.

 

مشاوره توسعه فردی

یک مشاور توسعه فردی، برای کمک به دیگران برای دستیابی به اهدافشان یاری می‌رساند و به عنوان یک درمانگر، مربی زندگی و یا گاهی اوقات هر دو، واجد شرایطی برای کمک به دیگران در دستیابی به پتانسیل‌هایشان و همکاری با آنهاست. اگر تصمیم دارید که با یک مشاور رشد فردی کار کنید. نیاز است که:

 • روابط کاری را با او برقرار کنید
 • آنچه را که برای شما مهم است و همچنین نقاط قوت و توانایی‌های خود را شناسایی کنید،
 • در مورد نیازهای خود با او صحبت کنید و به او درآشنایی با اهداف خود کمک کنید
 • درک کنید که می‌خواهید به چه چیزی برسید.

در مقابل او کمک می کند تا:

 • فکر خود را در مورد اهداف و آرزوهای خود روشن کنید
 • اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی مراحل مورد نیاز برای دستیابی به هدفتان را روشن کنید
 • مسیر پیشرفتتان را رصد می‌کند و برای رسیدن به موفقیت در طول این راه پر پیچ و خم شما را تنها نمی‌گذارد.
 •  

مشاور توسعه فردی چه کاری انجام می دهد؟

 یک مشاور توسعه فردی، مشاوره یا دستورالعمل تخصصی را ارائه نمی دهد، اما با شناسایی نقاط قوت و موفقیت‌های طبیعی و ساختن صحیح آن‌ها، به مشتریان خود کمک می‌کند. مشاوره رشد شخصی به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک فرد، با پیشرفت و رشد به سمت اهداف و جاه طلبی‌های خود پیش بروید. وی با افزایش اعتماد به نفس و بهبود شرایط روحی و روانی‌تان تلاش می‌کند تا ذهن شما را خلاق نگه دارد و این گونه بتوانید با کسب مهارت‌های بیشتر به موفقیت نزدیک شوید. این مربیان سعی می‌کنند تا انگیزه را در شما بیدار نگه دارند. شما هم باید با یادگیری روش‌های موثر در این زمینه به رشد جایگاه اجتماعی و شغلی خود کمک کنید. زیرا انسان برای به جلو حرکت کردن نیاز به انرژی و همچنین شناخت دقیق از شخصیتش دارد. ماهیت فرآیند مشاوره کسب و کار یا توسعه فردی مستلزم آن است که مدیر و مشاور، مشارکت محرمانه‌ای را ایجاد کنند که متقابلاً مورد اعتماد، احترام و  همچنین متمرکز باشد. موفقیت همیشه به شما تعلق دارد، مشاور توسعه فردی همواره تسهیل کننده این راه است است.

همچنین این مربیان در زمینه های زیر نیز به یاری شما می‌آیند:

 • افزایش مقاومت و کاهش استرس
 • بهبود تصمیم گیری های شخصی
 • ایجاد یک احساس کنترل و آرامش بیشتر
 • ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس در شما
 • درک و تمرکز روی اهداف شخصی و حرفه‌ای
 • شناسایی احساسات، خواسته‌ها، ارزش‌ها و اولویت‌های شما و کارکنان
 • مرتب کردن آنچه برای فرد مهم است و این امکان را می دهد که به سمت آن حرکت کند.
 •  

مشاوره شغلی یا توسعه فردی با استاد عارف خندان

استاد خندان به کسانی که در همایش‌ها و سمینارها مشارکت فعال داشته‌اند بصورت خصوصی مشاوره کسب و کار و همچنین مشاوره رشد شخصی و موفقیت می‌دهند. معمولا مشاوره‌ها بعد از هر سمینار در یک کافی‌شاپ مجلل بصورت پرسش و پاسخ انجام می‌شود و افراد به تبادل نظر در مورد تجربیاتشان می‌پردازند و سپس از طرف استاد خندان جهت بهبود کسب و کارشان راهنمایی می‌شوند تا به خود باوری و برسند.استاد خندان مطالعه زیاد و خستگی ناپذیر را با تجربه‌های خاص این سال‌ها، در تولید و تجارت آمیخته است. مشاوره‌ها و راهنمایی‌های استاد خندان بر مبنای توصیه‌های کاربردی و علمی همراه با تجربه و با رویکرد انگیزشی‌ست که هر دو جنبه را شامل می‌شود. بحث‌هایی که مطرح می‌کنند بسیار جذاب است و برای مخاطب قابل درک می‌باشد که بتوانند با آن همانندسازی و همزادپنداری کنند. ایشان با کمک داستان‌های ملموس واقعی، مخاطب را درگیر داستان‌ها و احساسات جاری در آن می‌کنند. اعتقاد دارند که مسیر ثروت آفرینی سختی‌ها را آسان می‌کند و انگیزه می‌دهد تا انسان‌ها در دل خطر بروند. از ریسک و شکست نترسند و آن را نشانه‌ای برای ظهور پیروزی ببینند.

 

در راستای مشاوره شغلی و کسب و کار یا به موازات آن مشاوره توسعه فردی، این مجموعه همواره یاور مخاطبین است تا هر زمان که با مشکلی روبرو شدند در زمینه موفقیت فردی و کسب و کار به آنها یاری برساند. همچنین هلدینگ بین‌الملیی خندان تا بتوانید در بازار سرد فروش داغ داشته باشید و فرصت مناسب را پیدا کنید. به شما آموزش می‌دهد تا به عنوان یک مدیر توانمند در مسیر ثروت آفرینی گام بردارید و با پیدا کردن نیروهای درون خود به موفقیت‌های بی‌شمار برسید. ایشان در جلسات تدریس و همایش هایشان اعتقاد به توانگری دارند و به پرورش ذهن توانگر توصیه می‌کنند. زیرا این ذهن است که انسان را می‌سازد. قابل ذکر است که استاد خندان هیچگونه مشاوره خصوصی خارج از مخاطبان خاص همایش‌های خود ندارند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره لطفا اطلاعات خود را برای ما ارسال نمایید.

همین الآن دانلود کن | اپلیکیشن مسیر ثروت آفرینی

ارتباط با ما

دفتر مشهد: ۳۶۰۲۱۳۰۱ ۰۵۱
تلفن دفتر تهران :۰۲۱۶۶۵۶۰۸۵۹- ۰۲۱۶۶۵۶۰۸۵۱   
همراه:   ۰۹۱۲۹۴۶۱۳۵۳  – ۰۹۱۲۹۴۶۱۳۵۱

info@arefkhandan.com

بستن
Open chat
مشاوره رایگان
درود بر شما دوست عزیز
چطور میتونیم به شما کمک کنیم؟