دسته‌بندی نشده

یادگیری موثر و راه کار های آن

یادگیری موثر یکی از مهارت هایی است که به انسان در درک مطالب و همچنین فراگیری آنها کمک کرده و باعث تسریع پیشرفت و موفقیت می شود. روش آموزش و یادگیری در هر فرد تفاوت دارد، از این رو در اولین قدم برای یادگیری موثر باید نحوه یادگیری خود را پیدا کنید. نحوه یادگیری افراد به چند دسته تقسیم می شود: آموختن شنیداری، نوشتاری، حرکتی یا خواندنی.

در راس این دسته بندی های پایه راه های متنوع دیگری شناخته شده اند که مغز ما بر اساس آنها اطلاعات را پردازش می کند. این راهکارها میتوانند به ما کمک کند که بهتر بیاموزیم و راه جدیدی برای پیشرفت خود کشف کنیم، علاوه بر این فهمیدن نقاط قوت و ضعف باعث پیشرفت در آن زمینه می شود.

در ادامه چندین راهکار برای افزایش مهارت یادگیری موثر به شما ارائه می کنیم و امیدواریم برای شما مورد استفاده قرار گیرند.

روش غالب آموختن خود را کشف کنید

یادگیری خود را کشف کنید.

روش یادگیری خود را کشف کنید. به عنوان مثال من برای یادگیری از یوتیوب شروع میکنم. من آدمی بصری هستم و نیاز دارم برای اینکه کاری را انجام دهم حتما آن را ببینم. اخیرا میخواستم روش ست کردن لباس هایم را به روش ماری کوندو بیاموزم، برای همین به یوتیوب مراجعه کردم و این آموختن ساده بصری به من یاد داد که چگونه لباس ها را درست روی میز بچینم و آنها را ست کنم.

برای یادگیری راه های مختلف آموختن را آزمایش کنید

اگر مطمئن نیستید که جزو کدام دسته از آموزنده ها هستید، پس راه های مختلف را امتحان کنید. زمانی که می خواهید چیزی را بیاموزید حول محور آن مطالعه کنید، سپس درمورد آن موضوع فیلم ها وسخنرانی هایی مشاهده کنید و چیزی که آموخته اید را عملی سازید.

این مقاله را هم بخوانید:  قوانین طلایی برای رسیدن به موفقیت 

با تمرکز تمرین کنید

یکی ازضعف های شناخته شده بیشتر آدم ها تمرکز کردن می باشد. اغلب اوقات موبایلتان باعث حواس پرتی شما می شود بنابراین در حین یادگیری که به تمرکز نیاز دارید، موبایلتان را از خودتان دور نگه دارید اما نیازی نیست این کار را برای کل روز انجام دهید.

در مورد حوزه یادگیری خود جستجو کنید

برای یادگیری فقط بر یک راه پافشاری نکنید، به عنوان مثال اگر زمانی را طرف یادگیری این که چگونه بهتر ایمیل بنویسید، می کنید، ابتدا ژورنال نویسی یا وبلاگ نویسی را تمرین کرده و در این زمینه مهارت های تمرینی خود را ارتقا بخشید.

با مرور آنچه که خواندید، دانشتان را تقویت کنید

مرور دانسته ها باعث تقویت دانش شما می شود. به عنوان مثال اگر با آموزش بصری سریع تر می آموزید، می توانید اینفوگرافی های همان حوزه را مرور کنید.

دانش خود را در یک زمینه خاص به کار ببرید

اگر از دانش خود استفاده ای نکنید، آنرا از یاد خواهید برد. به عنوان مثال اگر کلماتی که در کلاس زبان فرا می گیرید را مورد استفاده قرار ندهید آموزش شما بلااستفاده خواهد بود.

بخش مهم انجام این کار تقویت روند یادگیری است. آنچه اکنون مغز شما انجام داده است، کاری است که شما به صورت تئوری آموخته اید و آن را عملی به یک وضعیت واقعی اعمال کرده اید.

یادگیری موثر یکی از مهارت هایی است که به انسان در درک مطالب و همچنین فراگیری آنها کمک کرده و باعث تسریع پیشرفت و موفقیت می شود. روش آموزش و یادگیری در هر فرد تفاوت دارد، از این رو در اولین قدم برای یادگیری موثر باید نحوه یادگیری خود را پیدا کنید. نحوه یادگیری افراد به چند دسته تقسیم می شود: آموختن شنیداری، نوشتاری، حرکتی یا خواندنی. یکی ازضعف های شناخته شده بیشتر آدم ها تمرکز کردن می باشد. اغلب اوقات موبایلتان باعث حواس پرتی شما می شود بنابراین در حین یادگیری که به تمرکز نیاز دارید، موبایلتان را از خودتان دور نگه دارید اما نیازی نیست این کار را برای کل روز انجام دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت صحیح زمان با استفاده از تکنولوژی
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن