دسته‌بندی نشده

مدیریت صحیح زمان با استفاده از تکنولوژی

مدیریت صحیح زمان

در دنیای امروزی که موبایل های هوشمند و شبکه های اجتماعی اکثر زمان ما را به خود اختصاص می دهند، شما می توانید به راحتی با استفاده از تکنولوژی، درمدیریت صحیح زمان خود پیشرفت کرده و برنامه زمانی خود را مدیریت کنید. تکنولوژی در این زمینه به شما کمک می کند حوزه هایی که نیاز دارید برای آنها زمان بگذارید را شناسایی کرده و بر اساس اولویت، برنامه زمانی خود را کنترل کنید.

«مدیریت زمان» فرآیند سازماندهی و برنامه ریزی برای نحوه تقسیم زمان خود بین فعالیت های خاص است. مدیریت زمان مناسب شما را قادر می سازد هوشمندانه تر کار کنید – نه سخت تر – به طوری که در زمان کمتری کارهای بیشتری انجام می دهید، حتی وقتی زمان کم است و فشارها زیاد است، بتوانید از فرصت های مناسب در زندگی تان به نفع خود بهره ببرید.

اپلیکیشن های زیادی برای مدیریت و بهره وری زمان منتشر شده اند اما استفاده از نرم افزار نادرست می تواند باعث هدر رفتن زمانتان شود. در این مقاله به شما کمک می کنیم که نکات منفی استفاده از تکنولوژی را کنار گذاشته و از آن در راه بهره وری و مدیریت زمان استفاده کنید.

مدیریت تقویم

برنامه هایی که بر تقویم شما متمرکزند و برنامه زمانی شما را بر اساس تقویم نمایش می دهند، باعث می شوند که برنامه زمانی خود را بیش از حد شلوغ نکنید. اگر تقویم شلوغی روی میز کارتان قرار گیرد ممکن است قرار ملاقات های خود را بین تقویم گم کرده و به راحتی آن ها را از دست بدهید به همین دلیل می توانید برای راحتی کار از برنامه های مدیریت تقویم استفاده کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  ویژگی انسان های معتبر چیست؟

اگر بخواهید بین زمان های ملاقاتتان، زمان کافی برای انجام کاری پیدا کنید شاید این کار از روی یک تقویم دفترچه ای غیرممکن باشد اما با استفاده از برنامه های مدیریت تقویم به راحتی امکان پذیر است، به همین دلیل تکنولوژی به برنامه زمانی شما نظم و ترتیب می دهد.

 

مدیریت صحیح زمان  = تجزیه و تحلیل زمان

عموم انسان ها، 28 درصد از زمان خود را در طول روز تلف می کنند، در واقع عملا در این 28 درصد هیچ کار انجام نمی دهند. شما هیچ گاه نمی توانید به طور دقیق میزان زمان هدر رفته خود را در طول روز محاسبه کنید اما می توانید با استفاده از ابزارهای دیجیتال تا حد امکان از هدر رفتن آن جلوگیری کنید. برنامه های تجزیه و تحلیل، نحوه سپری کردن زمانتان را به طور دقیق محاسبه کرده و در این زمینه به شما کمک می کنند تا از زمان خود بهینه تر استفاده کنید.

مدیریت صحیح زمان   =  برگزاری جلسات پویا

 

مدیران تجاری بیشتر از نصف جلسات کاری خود را بیهوده و ناموفق می دانند. اگر جلسات کاری و نحوه برگزار کردن آنها بیش از حد زمانتان را در طول روز به خود اختصاص می دهند، در واقع باید به شما بگوییم که می توانید با راه حلی ساده مشکلتان را برطرف کنید.

امروزه تکنولوژی برای شما این امکان را فراهم کرده تا به روش دیجیتال، برای حفظ ارتباط خود، از ویدئو کنفرانس استفاده کنید. شما با این روش می توانید با مشتریان، کارفرمایان و همچنین همکاران خود از راه دور ارتباط برقرار کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  نوشتن گزارش روزانه از زبان اپرا وینفری

مدیریت صحیح زمان  = اتومات سازی

مدیریت صحیح زمان کارهای پیش پا افتاده و کوچک، مانند چک کردن ایمیل ها، چاپ کردن اسناد و ذخیره کردن فایل هازمان زیادی به خود اختصاص می دهند،

کارهای پیش پا افتاده و کوچک، مانند چک کردن ایمیل ها، چاپ کردن اسناد و ذخیره کردن فایل ها، با وجود اینکهه اجتناب ناپذیرند اما باز هم زمان زیادی به خود اختصاص می دهند، از این رو می توانید با خودکار کردن انجام آنها با استفاده از برنامه های zapier  و IFTTT زمانتان را به انجام کارهای مهم تر اختصاص دهید.

مدیریت صحیح زمان  = استراحت های هوشمندانه

مدیریت صحیح زمان  اپلیکیشن های تجزیه و تحلیل زمان می توانند برنامه زمانی شما را تحلیل کرده و تعیین کنند

همه ما برایانجام امور خود به استراحت نیاز داریم. مطابق تحقیقاتت انجام شده، زمانی عملکرد شما به بالاترین حد ممکن می رسد که بین فواصل 90 دقیقه ای، مدتی استراحت کنید. با استفاده از تکنولوژی می توانید زمان های استراحت خود را تنظیم کرده تا بدون استرس به انجام کارهای مهمتان بپردازید.

هرچند که تکنولوژی در برخی از مسیرهای نادرست زمان ما را به خود اختصاص می دهد، اما در برخی موارد می تواند به شکل هوشمندانه ای به شما در بهره وری زمان کمک کند. برای بهره وری و مدیریت صحیح زمان با استفاده از تکنولوژی می توانید برنامه های مدیریت تقویم را نصب کرده و از این طریق قرار ملاقات های خود را کنترل کنید.

علاوه بر، اپلیکیشن های تجزیه و تحلیل زمان می توانند برنامه زمانی شما را تحلیل کرده و تعیین کنند که برای انجام هر کاری به چه مدت زمانی نیاز دارید بنابراین با استفاده از این اپلیکیشن ها، تحلیل برنامه ریزی زمانی شما کار راحتی است.

یکی دیگر از راه هار به کار گیری تکنولوژی در راه بهره وری بیشتر زمان، برگزاری جلسات پویا به جای برقراری جلسات به روش سنتی است. ویدئو کنفرانس به شما این امکان را می دهد که از راه دور با همکاران و کارفرامایان خود ارتباط خود را حفظ کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  انسان های موفق

دیدگاهتان را بنویسید

بستن