دسته‌بندی نشدهمهارت های زندگی

تعادل بین کار و زندگی

یکی از راه های رسیدن به موفقیت و لازمه داشتن زندگی شاد، تعادل بین کار و زندگی است.

بر اساس تئوری چهار شعله، زندگی شما بر پایه چهار شعله یعنی سلامتی، دوستان، خانواده و شغلتان تعیین شده است.

در این تئوری، شما برای موفق زندگی کردن باید یکی از این شعله ها را خاموش کرده و برای رسیدن به موفقیت بیشتر از دو مورد آن چشم پوشی کنید.

اگر هدفتان در زندگی، پیشرفت در مسیر شغلی و همچنین داشتن بدنی زیبا و سالم باشد، قطعا باید از وقت گذرانی با دوستان و خانواده خود صرف نظر کنید یا بالعکس.

در هر صورت برای داشتن عملکرد بالا در هر یک از یک مورد بالا، باید از مورد دیگر چشم پوشی کنید.

شاید در ابتدای آشنایی با تئوری چهار شعله، سعی کنید در هر یک از این مسائل تواناییتان را به بیشترین سطح برسانید اما بپذیرید که بهترین بودن در هر چهار مورد، امری غیر ممکن است.

بهترین راه حل برای ایجاد تعادل بین  کار و زندگی ؟

تعادل بین کار و زندگی

شما ترجیح می دهید که زندگی غیر متعادلی داشته باشید یا در یک زمینه خاص بهترین توانایی هایتان را بروز دهید؟ شاید هم تصمیم بگیرید که زندگیتان متعادل باشد؟

برای تعادل بین کار و زندگی بار روی دوشتان را کم کنید

 

تعادل بین کار و زندگی

صاحبان تجارت و کسب و کارها، مسئولیت های سنگینی در حرفه خود بر دوش دارند اما حجم کاری خود را میان کارمندانشان تقسیم می کنند. شما برای شستن لباس هایتان از ماشین لباس شویی استفاده و برای تعمیر ماشین به تعمیرگاه مراجعه می کنید و تمام این کارها برای صرفه جویی در زمانتان است.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب موفقیت و راهکارهای آن

برای ایجاد تعادل بین کارهایتان هم باید از برون سپاری استفاده کنید، در این صورت زمان بیشتری برای اختصاص دادن به خانواده، دوستان یا شغلتان دارید.

برای تعادل بین کار و زندگی از محدودیت هایتان استفاده کنید

تعادل بین کار و زندگی

افراد موفق، به جای پذیرفتن شکست سعی می کنند در محدودیت ها ستاره شوند. نگرانی شما بابت کمبود وقت بین هر کدام از دسته خانواده، دوستان، شغل و سلامتی نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه با ایجاد دیدگاه منفی و منفی نگری، از انرژی شما برای رسیدن به اهدافتان می کاهد.

اگر از لحاظ زمانی محدودیت دارید، بیشترین استفاده را از همان زمانی که در اختیار دارید ببرید. به عنوان مثال اگر فقط در هفته 3 ساعت برای ورزش کردن زمان دارید، از زمانتان بهترین استفاده را ببرید تا در مدت زمان کوتاه تری نتیجه بگیرید. در واقع مدیریت محدودیت هایتان عملکرد شما را بهبود می بخشند.

برای رسیدن به اهدافتان، دوره های زمانی مختلف را در نظر بگیرید

تعادل بین کار و زندگی

اگر بخواهید کنار موفقیت در شغلتان، پدر یا مادر فوق العاده ای هم باشید، قطعا باید بیخیال داشتن اندامی زیبا شوید اما این موضوع همیشگی نیست. پس از مدتی، فرزندتان زمان کمتری به شما نیاز دارد و این فرصت مناسبی برای ورزش است. زندگی همیشه به شما اجازه نمی دهد که بتوانید هر چهار شعله را همزمان روشن نگه دارید اما درک اینکه روشن نگه داشتن هر کدام از این شعله ها مربوط به دوره خاصی از زندگیتان است، به شما در حل این موضوع کمک فراوانی می کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن