دسته‌بندی نشده

تاخیر در کارهایمان را به کمک مدیریت زمان کنترل کنیم

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مهارت های فردی است که هر فردی برای رسیدن و دستیابی به موفقیت به آن نیاز دارد. همه ما با پدیده تاخیر در کارهایمان آشنا هستیم. زمانی که کارهای مهم خود را کنار می گذاریم و به اهمیت انجام آن توجه کافی نداریم، در نهایت در ساعات آخری که مجبور به انجام آن هستیم دست به کار می شویم.

اگر شما هم برای به پایان رساندن وظایف روزانه خود دائما با تنبلی مواجه هستید و تمایل به کنار گذاشتن این عادت دارید، در ادامه چندین راهکار برای ترک آن به شما معرفی می کنیم.

کارهایتان را به بخش های کوچک تری تبدیل کنید

یکی از دلایلی که باعث به تاخیر انداختن کارهایمان می شود این است که وظایفمان را را بیش از حد بزرگ و سخت می بینیم

یکی از دلایلی که باعث به تاخیر انداختن کارهایمان می شود این است که وظایفمان را را بیش از حد بزرگ و سخت می بینیم اما اگر آنرا به قسمت های کوچک تر تقسیم کرده و سپس بر همان قسمت ها تمرکز کنیم، سختی آن از بین می رود.

پس از تقسیم کارها به بخش های کوچک تر، امور کارهایتان قابل کنترل به نظر می رسد. اگر تمرکزتان را به یک فعالیت اختصاص دهید، می توانید آنرا به بهترین شکل ممکن انجام دهید و پس از اتمام آن، برای انجام مرحله بعد اقدام کنید.

برای نداشتن تاخیر در کارهایمان محیط خود را تغییر دهید

محیط های مختلف تاثیر متفاوتی بر عملکرد ما می گذارند. به میز و اتاق کارتان نگاه کنید، آیا شما را به کار کردن ترغیب می کنند یا خیر؟ اگر اینطور نیست باید برای تعویض محیطتان اقدام کنید. محیط کار شما باید برایتان الهام بخش باشد، اگر پس از مدتی محیط برایتان عادی شد می توانید آنرا تغییر دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت مالی خود را داشته باشید

برای نداشتن تاخیر در کارهایمان یک برنامه زمانی همراه با جزئیات تهیه کنید

در مدیریت زمان موثر، تعیین مهلت زمان تحویل باعث جلوگیری از به تعویق انداختن کارها می شود

در مدیریت زمان موثر، تعیین مهلت زمان تحویل باعث جلوگیری از به تعویق انداختن کارها می شود چون زمانی که احساس می کنید هنوز زمان زیادی برای انجام یک کار در اختیار دارید، انجام آنرا به تعویق می اندازید.

زمانی که پروژه کاری خود را به قسمت های کوچک تر تقسیم می کنید نیز می توانید یک جدول زمانی با مهلت زمانی های خاص و تاریخ مشخص تهیه کنید. این جدول زمانی به برنامه ریزی شما کمک می کند تا کارهای مربوط به امروزتان را فقط همین امروز انجام دهید، چون فردا زمانی برای انجام آن نخواهید داشت.

بین انجام کارهایتان بیش از حد تعلل نکنید

استراحت های زمان بندی نشده و تعلل بیش از حد بین انجام کارها یکی از دلایلی است که منجر به تعویق انداختن آنها می شود.

استراحت های زمان بندی نشده و تعلل بیش از حد بین انجام کارها یکی از دلایلی است که منجر به تعویق انداختن آنها می شود. به انجام کارتان متهد باشید و حدالامکان استفاده از فضای مجازی و انجام کارهای بیهوده خود را به حداقل برسانید تا سرعت پیشروی امورتان نیز افزایش یابد.

با افرادی در ارتباط باشید که انگیزه بخش شما باشند

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مهارت های فردی است که هر فردی برای رسیدن و دستیابی به موفقیت به آن نیاز دارد.

اگر 10 دقیقه با استیو جابز یا بیل گیتس وقت بگذرانید، این 10 دقیقه شما بسیار مفیدتر از حالتی خواهد بود که هیچ کاری انجام ندهید. افرادی که با آنها در ارتباط هستید تاثیر بسیار زیادی بر شما می گذارند بنابراین برای درک قدرت پنهان اطرافیانتان، بهتر است با کسانی در ارتباط باشید که انگیزه بخش شما هستند. افراد سخت کوش، باانگیزه و پرانرژی می توانند باعث تحریک شما برای به پایان رساندن کارهایتان شوند.

این مقاله را هم بخوانید:  تنظیم خواب برای زندگی سالم تر

همانطور که گفته شد مدیریت زمانی یکی از مهم ترین مهارت های فردی بوده که با ارتقای آن می توانید به پیشرفت و موفقیت خود کمک کنید. در این مطلب تعدادی از مواردی که به شما در مدیریت زمانتان کمک می کنند را ارائه کردیم، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مهارت های فردی است که هر فردی برای رسیدن و دستیابی به موفقیت به آن نیاز دارد. همه ما با پدیده تاخیر در کارهایمان آشنا هستیم. زمانی که کارهای مهم خود را کنار می گذاریم و به اهمیت انجام آن توجه کافی نداریم، در نهایت در ساعات آخری که مجبور به انجام آن هستیم دست به کار می شویم. پس از تقسیم کارها به بخش های کوچک تر، امور کارهایتان قابل کنترل به نظر می رسد. اگر تمرکزتان را به یک فعالیت اختصاص دهید، می توانید آنرا به بهترین شکل ممکن انجام دهید و پس از اتمام آن، برای انجام مرحله بعد اقدام کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن