دسته‌بندی نشده

با کمک مدیریت زمان، از تاخیر کارهایمان جلوگیری کنیم

مدیریت زمان

مهارت مدیریت زمان و برنامه ریزی صحیح به شما کمک می کند تا برای پیگیری وظایف روزانه و همچنین رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت خود برنامه ریزی داشته باشید. برنامه ریزی شما باید دقیق و با ذکر جزئیات همراه باشد تا بتوانید برای هر قسمت آن یک مدت زمان جداگانه و خاص در نظر بگیرید و آنرا به پایان برسانید. همه ما برای انجام کارهای روزانه خود با تاخیر مواجه می شویم و شاید بسیاری از وظایفمان را به دقیقه نود موکول کنیم اما با کمک مدیریت زمان می توان از به تعویق انداختن آنها جلوگیری کرد. مهارت مدیریت زمان را چگونه می توان ارتقا داد؟

در قسمت قبل راهکارهایی برای بهبود مدیریت زمان و همچنین جلوگیری از به نعویق انداختن کارها به شما ارائه کردیم و در ادامه به معرفی باقی این راهکارها می پردازیم.

به دیگران راجع به اهدافتان توضیح دهید

به دیگران راجع به اهدافتان توضیح دهید

 

زمانی که شما اهداف بلند مدتتان را به اطرافیان و یا نزدیکان خود اطلاع می دهید، آنها هر بار که شما را می بینند درباره روند پیشرفتتان سوال می پرسند که این کار موجب انگیزه بخشی شما می شود.

زندگی افراد موفق را دنبال کنید

راه موفقیتی که شما در جستجوی آن هستید، توسط افراد موفق کشف شده و بهترین کار این است که این افراد را پیدا کرده و با آنها در ارتباط باشید. روش زندگی، طرز تفکر، باورهای شخصی و همچنین بسیاری از موارد درباره این افراد می تواند برای شما الگو و راهنما باشد.

در دوره های زمانی مختلف اهدافتان را مرور کنید

 مرور کردن اهداف باعث ایجاد انگیزه و همچنین انرژی برای رسیدن به موفقیت در شما می شود.

هر چند که شما اهداف مشخص و معینی داشته باشید، اما گاهی اوقات شاید خستگی و دیگر موارد بر احساساتان تاثیر گذاشته و از میزان انگیزه شما بکاهد. در چنین شرایطی بهتر است اهدافتان را بار دیگر مرور کنید. مرور کردن اهداف باعث ایجاد انگیزه و همچنین انرژی برای رسیدن به موفقیت در شما می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  استفاده از قانون جذب برای رسیدن به رویاهایمان

اگر خستگی بیش از حد بر شما غلبه کرد، می توانید تعطیلات آخر هفته را به تفریح بپردازید. پس از تعطیلات به این فکر کنید که هدف اصلی شما در زندگی چیست؟ چگونه باید به آن دست پیدا کنید؟ چه اقداماتی باید برای رسیدن به آن انجام داد و …

بهانه تراشی را کنار بگذارید

 به یاد داشته باشید که شروع کردن هر کاری انگیزه و انرژی ادامه راه را در شما به وجود می آورد

اگر منتظر بهترین زمان برای شروع کار خود هستید باید به شما بگوییم که هیچوقت چنین شرایطی برایتان پیش نمی آید. همیشه شرایطی در زندگیتان وجود دارد که شما را از شروع کردن برای رسیدن به اهدافتان باز می دارد بنابراین برای شروع کردن، شرایط و مسائل را بهانه نکنید، فقط انجامش دهید. زمانی که موضوعات مختلف را درگیر این موضوع می کنید، فقط از رسیدن به اهدافتان دور می شوید.

و در اخرین مرحله، همیشه به یاد داشته باشید که شروع کردن هر کاری انگیزه و انرژی ادامه راه را در شما به وجود می آورد، از این رو نیازی نیست بابت این موضوع بیش از حد نگران باشید. امیدواریم راه حل های ما در زمینه مدیریت موثر زمان برای شما کارآمد واقع شده باشد.

مهارت مدیریت زمان و برنامه ریزی صحیح به شما کمک می کند تا برای پیگیری وظایف روزانه و همچنین رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت خود برنامه ریزی داشته باشید. برنامه ریزی شما باید دقیق و با ذکر جزئیات همراه باشد تا بتوانید برای هر قسمت آن یک مدت زمان جداگانه و خاص در نظر بگیرید و آنرا به پایان برسانید. همه ما برای انجام کارهای روزانه خود با تاخیر مواجه می شویم و شاید بسیاری از وظایفمان را به دقیقه نود موکول کنیم اما به کمک مدیریت زمان می توان از به تعویق انداختن آنها جلوگیری کرد. زمانی که شما اهداف بلند مدتتان را به اطرافیان و یا نزدیکان خود اطلاع می دهید، آنها هر بار که شما را می بینند درباره روند پیشرفتتان سوال می پرسند که این کار موجب انگیزه بخشی شما می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  برقراری ارتباط موثر در محل کار

دیدگاهتان را بنویسید

بستن