Sales techniques

۵ نکته طلایی در ارتباط با تکنیک های فروشندگی

یاد داشتن تکنیک های فروشندگی همیشه یکی از مهم ترین مهارت های یک بازاریاب به شمار می آید چرا که اگر فروشنده ای موفق به فروش می شود، به معنای این است که تمام مراحل بازاریابی را پشت سر گذاشته و به فروش موفق دست یافته است.

امروزه مرحله فروش آخرین مرحله از بازاریابی شناخته نمی شود بلکه با رسیدن به فروش شما می توانید رابطه عمیقی با مشتری ایجاد کرده و فروش طولانی مدتی داشته باشید یا به عبارت دیگر مخاطب را به مشتری وفادار تبدیل کنید. در ادامه قصد داریم ۵ نکته طلایی برای موفقیت در فروش را خدمتتان توضیح دهیم.

در شغل فروشندگی سماجت به خرج دهید

بر اساس آزمایش های انجام شده بیش از ۸۰ درصد فروش ها پس از درخواست پنجم اتفاق می افتند، به عبارت دیگر شما به عنوان یک فروشنده تا ۵ بار یا حتی بیشتر از آن، می توانید امید به فروش داشته باشید. در واقع شما باید دست از اصرار کردن برای خرید برداشته و در عوض مشتری را ترغیب به خرید کنید و به یاد داشته باشید که اگر شما نتوانید محصول را به او بفروشید، قطعا فروشنده دیگری این کار را انجام خواهد داد.

سماجت در فروش داشته باشید

مهارت فروشندگی و جذب مشتری

امروزه مردم نسبت به محصولات مختلف، نحوه ارائه فروشندگان و همچنین پرزنت محصولات بیشتر واقف اند و همین موضوع باعث شده تا نسبت به فروشنده های تازه کار و پرحرف که تنها به فکر منافع خود هستند، گارد بگیرند و بی چون و چرا جواب نه بدهند اما راه حل کسب و کارهای موفق برای این مشکل استفاده و استخدام فروشندگان حرفه ای است که می توانند با روش های هوشمندانه فروش موفق رقم بزنند.

در واقع موفقیت درشغل فروشندگی نیازمند ارتباط نزدیک و مستقیم با مشتری است پس مهارت فروشندگی و جذب مشتری  در کار فروشندگی امری ضروری است.

منتظر مشتری نمانید

فروش یک تجارت از دو راه صورت می گیرد؛ اولین راه جلب مشتری های جدید و دومین راه بازگشت مشتری های قدیمی است. در مسیر موفقیت فروش یک کسب و کار نباید منتظر باشید تا مشتریان قبلی شما بازگردند، بلکه باید به فکر جلب مشتری باشید. با این اقدام شما علاوه بر مشتری های وفادار، مخاطبان جدیدی نیز جذب کرده اید که می توانند فروش فوق العاده ای برای شما رقم بزنند.

 

برای فروش بیشتر مشتری جلب کنید
l

قانون ۲۰/۸۰ در شغل فروشندگی

یکی از قوانین مطرح در اصول فروشندگی قانون ۲۰/۸۰ است.  بر اساس این قانون ۸۰ درصد فروش شما توسط ۲۰ درصد از مشتریانتان صورت می گیرد یا به عبارت دیگر تنها ۲۰ درصد از مشتریان شما برایتان پولساز هستند، از این رو باید زمان بیشتری به این افراد اختصاص دهید. به عنوان مثال برای توضیح محصولات جدید خود به صورت حضوری آنها را پرزنت کنید، تخفیف های ویژه در نظر بگیرید و یا حتی برای آنها هدیه ارسال کنید.

 

 شنونده بودن هنر فروشندگی است

علاوه بر نکات فروشندگی که در پاراگراف های پیشین گقنه شد یکی از اصولی ترین تکنیک های فروشندگی شنونده بودن است. اکثر فروشندگان کم حرف بیشتر از دیگران فروش دارند چون این افراد شنونده های خوبی هستند و حرف های مشتری را به خوبی گوش می کنند. در این قانون شما باید ۷۰ درصد شنونده باشید تا مشتری متوجه شود شما نیاز او را درک می کنید، سپس می توانید ۳۰ درصد سوال بپرسید و از نیاز او اگاه شوید.

 

 شنونده بودن هنر فروشندگی است

نوشتن نظر