رفتار های مخرب

چگونه عادت های مخرب باعث از دست دادن شغلمان می شوند؟(قسمت دوم)

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، عادت های هر فرد تعیین کننده سرنوشت و نتیجه کار او هستند و از آنجایی که این عادت ها از باورها و افکار ما سرچشمه می گیرند، تاثیر مستقیمی بر حرفه و شغل ما می گذارند. برخی از این عادات به قدری مخربند که باعث از دست دادن فرصت شغلی ما شده و به درآمد و امنیت مالی ما آسیب می رسانند.

در ادامه برخی دیگر از این عادت های مخرب را مورد بررسی قرار می دهیم.

به زبان بدن خود توجه نمی کنید

ارتباط غیر کلامی یا به عبارت دیگر زبان بدن انسان بیشتر از زبانش حرف برای گفتن دارد که به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شود. گریز از برقراری ارتباط، عدم برقراری ارتباط چشمی یا دست دادن شل و بی حال باعث می شود تا همکارانتان نسبت به شما احساس بدی پیدا کرده و از شما دور شوند.

زبان بدن

برای حل مسائل و چالش ها بیش از حد عجله می کنید

هنگام رویارویی با چالش، بررسی طرح مسئله جزو مهم ترین بخش حل مسئله قرار دارد که اکثر اوقات نادیده گرفته می شود. اگر فرد عجولی هستید، حتما قبل از بررسی کامل مشکل و موضوع به سراغ حل کردن آن می روید. این موضوع درصد شکست شما را به شدت افزایش می دهد.

اعتماد همکارانتان را جلب نمی کنید

اگر انجام کارهایتان را به دقیقه های آخر موکول می کنید، بدون نظم و دیسپلین برخورد می کنید و بی دقتی در کارهایتان دیده می شود، قطعا از نظر همکارانتان فرد قابل اعتمادی نیستید. افراد در محیط های کاری موفق تمایل دارند با افرادی در ارتباط باشند و کار کنند که منظم، سخت کوش، باانگیزه و انرژی هستند. این افراد به جز مهارت های حرفه ای قابلیت این را دارند که بهترین کارمندان سازمان خود تبدیل شوند.

جلب اعتماد

 چند کار را همزمان انجام می دهید

باور اینکه می توانید چند کار را به صورت همزمان به بهترین شکل ممکن انجام دهید را از فکرتان بیرون کنید. افراد زمانی که سعی می کنند زمان خود را به انجام چند کار اختصاص دهند، ۲۵ درصد از بازدهی کاری و فکری خود می کاهند چرا که مغز انسان قادر به تمرکز دقیق برای انجام چند کار به طور همزمان نیست.

فکر می کنید به کوچ نیاز ندارید

بازار به شکل سریعی در حال تحول و تکامل است، با این حال افراد در برابر کوچ شدن مقاومت می کنند چون بر این باورند که در حرفه خود جزو برترین ها هستند و هیچ نکته تازه ای برای یادگیری نیاز ندارند. در واقع انتقادات و فیدبک هایی که از سمت دیگران یا افراد موفق دریافت می کنید، راهی به سوی ارتقا و پیشرفت شما هستند، با این حال شما در برابر چنین انتقاداتی مقاومت کرده و خودتان را محدود می کنید.

تصور کنید که رئیس شما به فکر ارتقای شغلی شماست. فیدبک های مختلفی به شما ارائه می دهد و شما دربرابر انتقادات مقاومت می کنید و به طور کلی وی در قابلیت شما برای توسعه مهارت هایتان ناامید می شود.

کوچ

 

نوشتن نظر