کارمندی با نقاب چهره شاد و غمگین

دلایل اهمیت رضایت شغلی بین پرسنل

اهمیت رضایت شغلی بر کسی پوشیده نیست و یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در موفقیت افراد به حساب می‌آید. اینکه کارکنان بتوانند خوشحال باشند و در محیطی شاد و بدون استرس فعالیت کنند بسیارعالی ست. بدین جهت که کار و وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دهند. کارمندان رضایتمند کسانی هستند که نسبت به سازمان خود در بدترین حالت بسیار وفادار هستند. آن‌ها هیچ اجباری برای ماندن در کار ندارند اما می‌مانند و آرزو دارند سازمان خود را به سطح جدیدی برسانند. کارمندان باید نسبت به کار خود اشتیاق داشته باشند. این امر فقط در شرایطی حاصل می‌شود که کارکنان از شغل و سازمان خود راضی باشند. رضایت کارکنان منجر به ایجاد یک نگرش مثبت در محیط کار می‌شود. افراد به ندرت گله و شکایت می کنند و بیشتر روی کار خود تمرکز دارند. یک کارمند راضی می‌تواند به رفع نگرانی‌های دیگران کمک کند و در انجمن‌های مختلف از شرکت دفاع کند. تحقیقات زیادی در مورد اهمیت رضایت شغلی و چگونگی تأثیر این مساله بر بهره‌وری و روحیه‌ی کارکنان انجام شده و در بیشتر آن‌ها بین افزایش رضایت کارمندان، رونق و افزایش بهره‌دهی و اعتبار شرکت ارتباط بسیار محکمی اثبات شده است.

دلایل اهمیت رضایت شغلی کارمندان

اولین دلیلی که اهمیت رضایت شغلی را مهم و حائر اهمیت جلوه می‌دهد، این است که افراد به فکر ترک کردن شغل خود نمی‌افتند. رضایت کارمندان به نوعی برای باقی ماندن آن‌ها ضروری است. سازمان‌ها برای رشد طولانی مدت و موفقیت تضمین شده باید کارمندان شایسته و با استعداد را حفظ کنند. اگر پس از آموزش، شما را ترک کنند، سازمان دچار مشکل بزرگی خواهد شد. شاید فکر کنید که می‌توانید افراد جدیدی را استخدام کنید اما هیچ کس نمی‌تواند اهمیت متخصصان با تجربه را انکار کند. برای سازمان‌ها وجود این افراد ضروری است زیرا می‌توانند افراد تازه کار یا افرادی که به تازگی عضو شده‌اند را راهنمایی کنند. جذب کارمندان یکی از عمده‌ترین مشکلات سازمان‌ها است. فردی که در محل کار به خوبی آموزش می‌بیند فرصت‌های کافی برای رشد دارد. از مافوق خود قدردانی به عمل میآورد و به موقع حقوق خود را دریافت می‌کند.

رضایت شغلی بین کارمندان

کارمندانی که از مشاغل خود راضی هستند به ندرت وقت دارند که در سیاست‌های اداری ناخوشایند وارد شوند. آن ها موارد ضعف سازمان را نادیده می‌گیرند و حتی وقت برای نبرد با دیگران ندارند. از همین رو سعی کنید اهمیت رضایت شغلی را نادیده نگیرید. کارمندان راضی، کارمندان خوشبختی هستند که با اشتیاق به کارگران خود کمک کرده و حتی در مواقع اضطراری با سازمان همکاری می‌کنند. چنین کارمندانی هیچوقت فکر نمی‌کنند شغل خود را در زمان بحران ترک کنند. آن‌ها به عنوان یک واحد منسجم سخت تلاش می‌کنند، بر چالش‌ها غلبه کرده تا هرچه سریعتر از اوضاع بحرانی خارج شوند. برای این افراد سازمان اولیت است و همه چیز بعد از آن قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از دلایل اهمیت رضایت شغلی این است که کارمندان فقط برای پول کار نمی‌کنند، بلکه به خاطر احساس مسئولیتی که نسبت به سازمان دارند و همچنین شناخت کامل اهداف و اعتقادات مدیرانشان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. کارمندان راضی نیز حرف مثبتی را پخش می‌کنند و همیشه در کنار یکدیگر ایستاده‌اند. به جای اتلاف وقت خود در شایعات و لجبازی با اطرافیان، معتقدند که کارهای مثمر ثمر انجام دهند تا در نهایت به نفع سازمان باشد. آنها به نماینده بودن  از طرف سازمان  مربوط به خود افتخار می‌کنند و برای کسب درآمد بالاتر برای سازمان تلاش خواهند داشت.

تاثیرات منفی عدم رضایت شغلی کارمندان

حفظ کارمندان با استعداد قطعاً باعث برتری یافتن شرکت شما از رقباست. کارمندانی که از مشاغل خود راضی نیستند، اغلب سازمان خود را بدنام می‌کنند. همچنین آن‌ها به دوستان و آشنایان هشدار می‌دهند که به آن گروه نپیوندند. رضایت کارکنان برای اطمینان از درآمد بالاتر سازمان ضروری است. حتی اگر بهترین آموزش‌ها را در اختیار افراد تیمتان قرار دهید، تا زمانیکه آن‌ها احساس دلبستگی و وفاداری نسبت به سازمان نداشته باشند، انگیزه‌ی کافی هم برای ادامه‌ی کار به‌دست نمی‌آورند. کارمندان معمولا نیمی از وقت خود را صرف صحبت کردن با یکدیگر یا انجام دادن کارهای بیهوده سپری می‌کنند.

کارمندان مشتاق نسبت به کارکنان نا امید، بیشتر کار می‌کنند و فشارها را با سهولت تحمل می‌کنند. در نتیجه لازم است که مساله اهمیت رضایت شغلی را جدی بگیریم. کارمندانی که از شغل خود راضی نیستند، در هر چیز کوچکی مشکل پیدا می‌کنند. برای این کارمندان سازش یا کنار آمدن با تغییرات بسیار دشوار است. از طرف دیگر، کارمندانی که از شغل خود راضی هستند، مایل به شرکت در برنامه‌های آموزشی بوده و مشتاق به یادگیری فن‌آوری‌های جدید نرم‌افزاری می‌باشند. کارکنان راضی با لبخند بزرگی چالش‌ها را می‌پذیرند و حتی در بدترین شرایط خودشان را کنترل می‌کنند.

کارمندان مشتاق بیشتر کار می‌کنند

مدیران موفق اهمیت رضابت شغلی را برای کارمندان درک می کنند. زیرا منابع انسانی دارایی گرانبهایی برای سازمان است. با کارگران رضایت‌مند، خدمات با کیفیتی  هم به مشتری ارائه می‌‌شود که به طور غیر مستقیم، رضایت مشتری افزایش می یابد. حس رضایت در مشتریان در ایجاد روابط طولانی مدت و سودآور تاثیر به‌سزایی دارد.

نوشتن نظر