انتخاب شغل مورد علاقه خودمان

آیا به دنبال انتخاب شغل  یا شغل مورد علاقه خود را پیدا کرده اید؟

دوست دارید باقی عمرتان را به چه کاری مشغول باشید و چرا؟

اگر برای دو سوال بالا، جواب قانع کننده ای دارید پس می توانید در شغلی که به آن علاقه دارید مشغول به کار شده و از آن لذت ببرید اما اگر با این نگرش که “من هم مانند بقیه شغلی پیدا می کنم و در آن مشغول به کار خواهم شد” در این صورت تنها ۱۰ درصد امکان این وجود دارد که شانس در خانه شما را بزند و موقعیت شغلی شما مورد علاقه تان باشد.

تصمیم امروز شما هر چه که باشد، آینده تان را رقم می زند بنابراین موفقیت شما در راه کاری است که به آن علاقه مندید و در این راه نباید از مشکلات و حوادث بترسید، چون جوان هستید و برای رفع این مشکلات زمان زیادی دارید.

انتخاب شغل ، یکی از دو تصمیم مهم زندگی

انتخاب همسر و انتخاب شغل مهم ترین تصمیم های زندگی هستند

انتخاب همسر و انتخاب شغل مهم ترین تصمیم های زندگی هستند که آینده شما را رقم می زنند. اگر با مطالعه و دقت کافی شغل آینده تان را پیدا کنید از جنبه های ریسک آن کم می شود. 

در واقع علاقه به کار باعث می شود که شما گذشت زمان را در حین کار احساس نکنید، بلکه از آن لذت ببرید.

اگر به زندگی ادیسون، بزرگترین مبتکر و مخترعی که بشر تاکنون شناخته بنگریم، متوجه می شویم که او با روزنامه فروشی وارد زندگی شد و روزی ۱۸ ساعت کار می کرد اما با این حال بر این باور بود که در کار خود رنج و سختی متحمل نمی شود.

او پس از رسیدن به سن رشد و عقل صنعت جهان را دگرگون کرد. بنابراین انسان در شغلی که به آن علاقه داشته باشد، قطعا موفق خواهد شد.

افرادی که فقط برای حقوق و درآمد ماهیانه مشغول به کارند و منتظرند که هر چه سریع تر پایان ماه فرا رسد تا حقوقشان را دریافت کنند، نه تنها از شغل و زندگی خود لذتی نم برند بلکه در آن پیشرفت هم نخواهند کرد.

علاوه بر این، محققان دریافته اند که شغل مناسب و موردعلاقه از نظر سلامتی نیز بر انسان تاثیرگذاشته و باعث افزایش طول عمر او خواهد شد.

درانتخاب شغل بزرگترین اشتباه جوانان چیست؟

انتخاب شغل

یکی از بزرگترین اشتباه جوانان این است که نمی دانند جویای چه نوع شغلی هستند. تقریبا نیمی از جوانانی که وارد بازار کار می شوند، شغل پدر یا برادر خود را ادامه می دهند، هرچند که با علاقه آنها همخوانی نداشته باشد.

اگر شما نیز مجبورید به خاطر خانواده تان به سمت حرفه ای که به آن علاقه ای ندارید قدم بردارید، سعی کنید خانواده تان را قانع کنید که این شغل مناسب شما نیست و در آن موفق نخواهید شد، در هر صورت کسی که قرار است در آن شغل مشغول به کار شود شما هستید.

از شغل و حرفه ای که متقاضیان زیادی دارد بپرهیزید. در واقع صدها شغل وجود دارد که جوانان ما از آن بی خبرند، کافی است در این زمینه کمی به جستجو و تحقیق بپردازید.

انتخاب شغل یکی از دو مهم ترین انتخاب هایی که آینده انسان را رقم می زند بنابراین نباید بیخیال و خونسرد نسبت به آن از این موضوع رد شد. اگر به دنبال کاری هستید که به آن علاقه دارید،

نوشتن نظر