افزایش بازدهی

افزایش بازدهی در شغل به چه عواملی بستگی دارد؟

افزایش بازدهی در شغل به عوامل خاصی وابسته می‌باشد و برای رسیدن به موفقیت و ثروت آفرینی نیازمند رعایت کردن نکات ساده ای در این رابطه هستیم که در نهایت بعد از ۱ الی ۲ سال ما را به درجه ای از پیشرفت می رساند. این مدت زمان برای افراد مختلف متفاوت است و بستگی به عملکرد فرد نسبت به میزان کار او دارد، به عنوان مثال شاید شما در طول ۸ الی ۹ ساعت از روز را به کار کردن اختصاص دهید اما ممکن است تنها ۲ ساعت از این بازه را مفید کارکرده باشید.  اگر به دنبال راهی برای افزایش راندمان خود هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

عادات خواب خود را بهبود بخشید

چرخه خواب روزانه بیشتر از چیزی که فکر می کنید در زندگی و بازدهی شما در طول روز تاثیر می گذارد. عموم افراد عادت دارند شب تا دیر وقت بیدار بمانند، صبح ها دیر از خواب بیدار شوند و از کسل بودن خود در طول روز می نالند. اولین قدم برای ترک عادات ناسالم خواب این است که شب ها زودتر بخوابید تا از انرژی صبحتان بهره مند شوید.

عادات خواب خود را بهبود ببخشید

اگر احساس می کنید که نمی‌توانید این عادت را بوجود آورید، هر روز ۳۰ دقیقه زودتر بیدار شوید و در پایان روز ۳۰ دقیقه زودتر برای خوابیدن اقدام کنید، پس از مدتی متوجه می شوید که چرخه خواب شما ۲ الی ۳ ساعت تنظیم شده است. در مرحله دوم به یاد داشته باشید که خواب کافی انرژی و انگیزه فردای شما را تامین می کند پس از آن غافل نشوید.

عادات مثبت صبح گاهی ایجاد کنید

صبح‌ها بهترین زمان برای انجام فعالیت‌های انگیزه بخش است چرا که در این زمان انرژی شما در بیشترین سطح خود قرار دارد. برای استفاده بیشتر از این زمان، سعی کنید حداقل یک ساعت قبل از ترک منزل بیدار شوید و این مدت زمان را به کارهای مفیدی اختصاص دهید که می‌دانید باعث افزایش بازدهی شما می شود.به عنوان مثال حداقل ۱۵ دقیقه به مطالعه بپردازید، حرکات ورزشی انجام دهید یا دوش بگیرید تا بدنتان سرحال شود.

بین زمان کار و استراحت تعادل برقرار کنید

برخی از مردم بر این باورند که اگر از صبح تا شب بی وقفه کار کنند به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهند کرد اما واقعیت این است که اگر شما زمانی برای استراحت خود در نظر نگیرید، خستگی مانع از ادامه ی کار می‌شود و یا حتی می‌تواند ذهنتان را خسته کند.

بهترین راه برای افزایش بازدهی این است که میان زمان استراحت و کار خود تعادل ایجاد کنید. به اندازه استراحت کنید و به اندازه کارتان را پیش ببرید اما توجه داشته باشید که زمان استراحت شما باید فقط به استراحت بپردازید و ذهنتان را از هر گونه مسئله کاری رها سازید. بی‌وقفه کار کردن هنر نیست، تعادل بین کار و زندگی شخصی هنر است.

از انجام  همزمان چند کار دوری کنید

چند کارگی یا به عبارتی multi tasking یعنی اینکه چند کار را به صورت همزمان انجام دهید. بسیاری از افراد بر این باورند که با این کار می توانند چند کار را در یک ساعت انجام دهند اما این کار نه تنها توانایی بالا به حساب نمی‌آید بلکه باعث کاهش عملکرد و بازدهی شما می‌شود.

چندکارگی

اگر عادت به این کار دارید باید به شما بگوییم که یکی از عوامل اصلی که بازدهی شما را کاهش می دهد انجام چند کار همزمان است. در عوض ‌می‌توانید حواستان را فقط بر یک کار متمرکز کنید و میزان راندمان خود را افزایش بخشید. به عنوان مثال کاری که همیشه در ۲ ساعت انجام می‌دهید را با تمرکز کردن تنها در یک ساعت به پایان برسانید، سپس متوجه تغییرات مثبت در کار خود خواهید شد.

انگیزه تان را در اوج نگه دارید

انرژی انجام فعالیت های شما توسط شوق و انگیزه تان تامین می‌شود البته توجه داشته باشید که انگیزه درونی می‌تواند یک فرد را به موفقیت برساند و یا کمبود انگیزه او را به زمین بزند. برای دستیابی به موفقیت باید سوخت ذهن و جسم خود را با انگیزه داشتن تامین کنید پس انگیزه بخش خودتان باشید. شاید اکنون برایتان سوال پیش آید که چگونه انگیزه بخش خودمان باشیم؟

انسان ها به طور ذاتی اگر به کار خود علاقه‌مند باشند، انگیزه انجام آن را هم پیدا می کنند. اگر به انجام کاری مشغول هستید که آن را دوست ندارید، نمی‌توانید برای پیشرفت و موفقیت باانگیزه باشید. تحقیقات نشان دهنده این است که افراد موفق، افرادی هستند که به کارشان عشق می‌ورزند پس اگر می‌خواهید به موفقیت در مسیر حرفه ای خود دست یابید، به انجام شغلی مشغول شوید که به آن علاقه مند هستید.

رسیدن به موفقیت و کسب ثروت از مسیر حرفه ای خود نیازمند تنها چند نکته ساده ای است که در این مطلب به شما ارائه کردیم، امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

 

نوشتن نظر