با افزایش انگیزه ، عملکرد خود را بهبود بخشید

افزایش انگیزه = بهبود بخشیدن عملکرد خود

انگیزه و انرژی مثبت یکی از مهم ترین عواملی است که شما را به سمت موفقیت هدایت می کند، با این حال گاهی اوقات به دلیل مشغله کاری انگیزه شما تا اندازه ای کاهش می یابد که قادر به اقدام کردن برای پیشرفت نیستید. در چنین شرایطی باید یک استراتژی برای افزایش انگیزه و انرژی مثبت خود در نظر بگیرید و بر کارتان متمرکز شوید.

یک هدف بلند مدت در نظر بگیرید

روش های زیادی برای افزایش انگیزه وجود دارد اما ساده ترین راه این است که یک هدف بلند مدت برای خودتان در نظر بگیرید. زمانی که تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت به کار می گیرید، اولین گام برای شروع مسیر تعیین اهداف یا یک هدف بلند مدت است.

برای افزایش انگیزه برنامه روزانه خود را با اهدافتان هماهنگ سازید

. برنامه ریزی روزانه به شما کمک می کند تا با به پایان رساندن اهداف کوچک خود، لذت رسیدن به آنها را تجربه کنید و انگیزه شما برای رسیدن به اهداف بلند مدتتان افزایش می یابد.

با در نظر گرفتن هدف کوتاه یا بلند مدت خود، گاه های بعدی شما نیز باید در جهت رسیدن به هدفتان برداشته شود. برنامه ریزی روزانه به شما کمک می کند تا با به پایان رساندن اهداف کوچک خود، لذت رسیدن به آنها را تجربه کنید و انگیزه شما برای رسیدن به اهداف بلند مدتتان افزایش می یابد.

برای افزایش انگیزه با افراد موفق و انگیزه بخش معاشرت کنید

روزانه با چه افرادی در ارتباط هستید؟ آیا این افراد در حرفه خود موفق هستند یا فقط به فکر گذراندن امور زندگی می باشند؟

رفتار و شخصیت شما شکل گرفته از میانگین ۵ نفری است که در زندگی خود با آنها در ارتباط هستید، بنابراین معاشرت با افراد موفق و انگیزه بخش به صورت ناخودآگاه انگیزه روزانه شما را افزایش می دهد.

خودتان را بشناسید

نزدیک ترین فرد به شما خودتان هستید، از این رو هیچ کسی به اندازه خودتان از نقاط ضعف و قوت، انگیزه های درونی، الگوهای رفتاری و علایق شما آگاه نیست. شما به کمک خودشناسی می توانید در مسیر رسیدن به موفقیت نقاط قوت خود را به کار گیرید و یا حتی با نقطه ضعف های خود مقابله کنید. برای این کار به برنامه ریزی صحیحی نیاز دارید.

با ترس هایتان روبرو شوید

کاهش انگیزه زمانی صورت می گیرد که ترس در ذهن انسان ایجاد می شود.

به نظر من کاهش انگیزه زمانی صورت می گیرد که ترس در ذهن انسان ایجاد می شود. ترس از شکست، ترس از قضاوت دیگران یا هر ترس درونی دیگری می تواند انگیزه شما را برای پیشرفت و موفقیت کاهش دهد بنابراین زمانی که احساس می کنید به میزان قبل برای پیش بردن مسیرتان انگیزه ندارید، با ترس های خود روبرو شوید.

پیروزی های کوچک خود را جشن بگیرید

شما تلاشتان را هر روز به کار می گیرید، بنابراین باید برای ادامه مسیر نیز با انگیزه و پر انرژی باشید.

برنامه ریزی های شما بر پایه دست یافتن به هدف نهایی که بر اساس انگیزه و انرژی مثبت صورت می گیرد، همه ارزشمند هستند. زمانی که شما مدت طولانی را صرف انجام اموری کرده اید که د راین مسیر تاثیرگذارند، قطعا لایق پیروزی هستید.

شما تلاشتان را هر روز به کار می گیرید، بنابراین باید برای ادامه مسیر نیز با انگیزه و پر انرژی باشید. برای این کار سعی کنید پیروزی های کوچک خود  را جشن بگیرید و برای آنها خوشحال باشید. این کار تا حد زیادی بر میزان انگیزه شما تاثیرگذار است و در ادامه مسیر به شما کمک می کند.

انگیزه و انرژی مثبت یکی از مهم ترین عواملی است که شما را به سمت موفقیت هدایت می کند، با این حال گاهی اوقات به دلیل مشغله کاری انگیزه شما تا اندازه ای کاهش می یابد که قادر به اقدام کردن برای پیشرفت نیستید. در چنین شرایطی باید یک استراتژی برای افزایش انگیزه و انرژی مثبت خود در نظر بگیرید و بر کارتان متمرکز شوید. نزدیک ترین فرد به شما خودتان هستید، از این رو هیچ کسی به اندازه خودتان از نقاط ضعف و قوت، انگیزه های درونی، الگوهای رفتاری و علایق شما آگاه نیست. شما به کمک خودشناسی می توانید در مسیر رسیدن به موفقیت نقاط قوت خود را به کار گیرید و یا حتی با نقطه ضعف های خود مقابله کنید. برای این کار به برنامه ریزی صحیحی نیاز دارید.

نوشتن نظر